V svetu polnem raznolikosti in različnih pogledov, je ključnega pomena, da razvijamo kapaciteto za sprejemanje drugačnosti. To ne pomeni toleriranja razlik, temveč aktivno ustvarjanje prostora za različna mnenja in razumevanje stisk.
Pri tem pa se soočamo z izzivi razdiralne komunikacije, ki lahko še poglabljajo konflikte. A kot protiutež obstaja tehnika nenasilne komunikacije. Ta pristop, še posebej pomemben v stresnih in konfliktnih okoljih, nam omogoča, da se povežemo na srčni ravni, da razumemo globlje vzroke za konflikte in gradimo mostove sprejemanja, razumevanja in skupnosti.
Vzgojno-izobraževalni svetovalci imajo ključno vlogo pri širjenju teh veščin. Njihovo izobraževanje na tem področju je investicija v bolj harmonično in sočutno okolje. Z razvijanjem sposobnosti povezovalnega reševanja konfliktov, bomo ustvarili prostor za raznolikost, sprejemanje in rast, tako posameznikov kot celotne skupnosti.
Predstavitev nenasilne komunikacije, diskusije, praktično delo, vaje, izpostavljanje dejanskih primerov so dejavnosti skozi katere bodo udeleženci imeli priložnost spoznavanja, izkušanja in imlementiranja nenasilne komunikacije ter njenih učinkov. Vsebina, tehnika, karakteristika nenasilne komunikacije že po naravi poteka na povsem drugem nivoju (srčnem) kot komunikacija, ki je običajno v uporabi v vzgojno izobraževalnem sistemu. Sama izvedba programa je v varnem in podpornem okolju. K podajanju vsebine, vprašanjem in dilemam se pristopa sočutno, podporno ter se vsakega v prostoru jemlje kot enakovrednega ne glede na njegovo delovanje.
PRIJAVA IN INFORMACIJE: empaticnakomunikacija@gmail.com