3 dnevna delavnica: “Empatija, čarobna formula uspešne komunikacije”, 4.11.2022 - 6.11.2022, Ljubljana
OSREDNJA TEMA 3-DNEVNE DELAVNICE JE USTVARJANJE IN KREPITEV DRAGOCENE NOTRANJE NARAVNANOSTI, KI OMOGOČA EMPATIJO DO NAS SAMIH IN DRUGIH
Si morda želite:
Þ Vedeti, kako ravnati v konfliktu, z razumevanjem, pravimi besedami in mirnostjo?
Þ Vedeti, kako v odnosih nasloviti “težke” teme na način, da ohranite stik z drugim in s sabo?
Þ Si želite biti do drugih odprti, razumevajoči in sprejemajoči?
Þ Si želite, da bi bili drugi do vas odprti, razumevajoči in sprejemajoči?
Þ Hrepenite po notranjem miru, hramoniji v odnosih, avtentičnem izražanju samega sebe?
Zakaj je empatija pomemben ključ do uspešne komunikacije?
Þ Empatija nas nauči prepoznavati različna čustva in potrebe v sebi in drugih
Þ Empatija nas postavi v “tukaj in zdaj” - sedanji trenutek, ki je neizbežen in kjer sami ustvarjamo svojo prihodnost
Þ Skozi empatijo vzpostavimo neprecenljiv stik z drugim tudi ko gre za konfliktno situacijo
Þ Empatija nam da odgovor na to vprašanje: “Kaj je živega v meni v tem trenutku?”
Þ Empatija nam odgovori na vprašanje: “Kaj je živega v tebi v tem trenutku?”
V treh korakih do uspešnih odnosov, iskrenosti, avtentičnosti, sodelovanja, razumljenosti, videnosti, zaupanja, srčnega stika:
Þ Empatično aktivno poslušanje
Þ Razumevanje in slišanje čustev in potreb drugega in sebe
Þ Jasno izražanje prošenj
Praksa povezovanja s sabo je podzavesten, a zelo učinkovit način ozaveščanja in preseganja lastnih vzorcev. To je praksa, ki se je nikoli nismo naučili kot otroci in zahteva svoj čas. Ozaveščanje lastnih potreb in spoznavanje svojih čustev je zavestna krepitev svojih kapacitet in prevzemanje odgovornosti za svoje življenje.
Praksa s časom postane navada in prinesla nam bo kvalitetnejši odnos s sabo in z drugimi, s tem pa bo naše življenje kvalitetnejše, bolj harmonično in zadovoljujoče.
Za kvaliteten odnos z drugim je potrebno najprej razumevanje sebe, da lahko jasno sporočimo svoje želje in potrebe. Naše besede in način, kako se sporazumevamo vpliva na raven zaupanja in razumevanja v odnosih. Vsi imamo izkušnjo pogovora, kjer sta obe strani začutili povezanost in globino ter vsi imamo izkušnjo pogovora, ki je še tako globoko vez uničil. Vsi si želimo poznati način komunikacije, s katerim bi se izrazili na način, da smo razumljeni, videni in slišani. Z modelom nenasilne komunikacije je vsaka komunikacija, tudi če je konfliktna, priložnost za povezovanje, ustvarjanje globine v odnosu, razumevanje, spoštovanje, zaupanje in rast.
Vsebina delavnice:
Razumevanje naših občutkov in potreb
Razlikovanje med prošnjo in zahtevo: postavljanje jasnih prošenj
Naučiti se reči NE in postaviti svoje meje
Razumeti, kaj narediti, ko drugi sodijo o tebi
Slišati bistvo izza besed, ki bolijo
Past samo-kritike
Sprejeti pohvalo z vsem srcem
Jezik empatije: spoznavanje veščin, ki so potrebne za empatično razumevanje sebe in drugih
Razumeti, kako empatija pomaga pri ozdravitvi travm in notranjih bolečin
Spoznavanje 4. prijateljev, ki nam onemogočajo pristen stik z drugim: jeza, žalost, krivda, sram
Transformacija razdiralnega jezika: od sodb, obtožb, zgodb do razumevanja in sprejemanja
Vadba procesa nenasilne komunikacije v 4. korakih
Izražati se avtentično in s tem ustvariti harmonijo in spoštljive odnose tako v zasebnem kot v poslovnem življenju
URNIK DELAVNICE: petek, 4.11.2022 - nedelja, 6.11.2022 (petek od 17:30 - 20:30, sobota in nedelja od 9:00 - 13:00)
LOKACIJA: Ljubljana
CENA DELAVNICE: 150,00 EUR (Early bird za prijave do 15.10.), 190,00 EUR za kasnejše prijave
V kolikor pridete v paru ali pripeljete na delavnico še enega/o udeleženca/ko, prejmete dodatnih 20% popusta. Predplačilo vam garantira mesto na delavnici. Pogoje odpovedi prejmete ob prijavi.
Več informacij: eventsinspiro@gmail.com, www.inspiromarketing.com
Za prijavo izpolnite prijavnico na povezavi tukaj.
Delavnico vodi Vesna Klemenčič, magistrica politologije, ustanoviteljica agencije INSPIRO, mediatorka in trenerka nenasilne komunikacije v certifikaciji, ki se s svetovno uveljavljenim modelom komuniciranja ukvarja od leta 2013, od leta 2009 pa je tudi učiteljica dihalnih tehnik Art of Living. V vsebino vnaša principe čuječnosti, joge in meditacije.
O “LIVING COMPASSION” IN NENASILNI KOMUNIKACIJI:
Living Compassion je tehnika, ki vzpodbuja razvoj ematije do samega sebe. Razvil jo je ameriški psihoterapevt dr. Robert Gonzales na podlagi učenj nenasilne komunikacije. Gre za poslušanje tistega, kar se dogaja znotraj nas - tistega, od katerega bi po avtomatizmu želeli pobegniti, tisto, kar bi želeli popraviti ali se s tem ne bi želeli soočiti. To polje nam s pomočjo tehnike Living Compassion ni več tuje ali sovražno, lahko ga sprejmemo z empatijo in ljubeznijo do samega sebe. Tehnika Living Compassion nam omogoča sprejemanje samega sebe, takšnega kot smo, izven sodb in kritik. Postavi nas v polje sočutja, ljubezni in sprejemanja.
Svetovno uveljavljen model Nenasilne komunikacije psihologa dr.Marshalla Rosenberga nudi več kot še eno komunikacijsko orodje. Gre za ozaveščanje naših miselnih procesov, občutkov in zaznavanje naših potreb. Namera, ki stoji za Nenasilno komunikacijo je stik. Stik sami s sabo in z drugimi. Ta stik je podlaga za ustvarjanje odnosov, ki prinašajo zadovoljstvo obema stranema.
Ko jasno in iskreno komuniciramo na povezovalen način, si povečamo možnosti za obojestransko upoštevanost in razumevanje, ne glede na to ali druge osebe poznajo metode NenasiLne komunikacije. Ob tem pa v odnose vnašamo skrbnost, vzajemno spoštovanje, povezanost in iskrenost. Naš namen bo vzpostavljanje stika ter raziskovanje in odpiranje prostora za iskanje rešitev, ki pogosteje izpolnijo potrebe vseh udeleženih in s tem prispevajo h konstruktivnemu obvladovanju konfliktov.
Nenasilna komunikacija nam pomaga razviti notranje kapacitete za uresničitev našega potenciala: pristno in sočutno izražanje v vseh okoliščinah, opolnomočeno sodelovanje z drugimi in zaupanje do življenja.
Pozornost je najprej posvečena notranjemu dialogu s samim seboj: le-ta je velikokrat destruktiven, boleč in prepreden s krivdo. S sočutno komunikacijo do samega sebe se naučimo pravočasno prepoznati, kaj nam naše telo in občutki sporočajo o zadovoljenosti naših potreb – in iskati konstruktivne načine, kako jih uresničiti.
Dr. Marshall Rosenberg, ameriški psiholog, je Nenasilno komunikacijo začel razvijati v 70. letih prejšnjega stoletja kot odgovor na vseživljenjsko raziskovanje, kako konflikte preobraziti v povezanost s seboj, z drugimi in z višjim namenom, ki nas združuje. Do svoje smrti 2015 je delal kot izobraževalec, mediator in mirovnik v kontekstih, ki najbolj potrebujejo sočutje, upanje in človečnost.
Za udeležbo ni potrebno nobeno predznanje.